Bydleni

Půdní byty nabízí spoustu prostoru a jedinečnou atmosféru

Co s nevyužitými půdními prostory? Budete se divit, ale lze je poměrně jednoduše proměnit na unikátní byt. Není to tak dávno, kdy se půdy činžovních domů využívaly spíše jako sklady, ale v poslední době výrazně stoupla poptávka po půdních bytech. V čem jsou lepší než klasické bydlení a proč byste měli „na půdě“ bydlet právě vy?

Mohou být půdní byty energeticky nenáročné?

V prvé řadě si zodpovíme na ožehavou otázku ohledně energetické (ne)náročnosti. Tepelné ztráty mají totiž výrazný vliv na celkový komfort bydlení a i vás jistě napadlo, že v případě přestavěné půdy mohou být velmi vysoké.
I půdní vestavby však mohou být energeticky nenáročné, nicméně záleží na kvalitě zateplení střechy. Tou uniká největší množství tepla a tudíž musí být v perfektním stavu. Ujme-li se rekonstrukce půdních prostorů svědomitá stavební firma, která dodrží technologické postupy a použije kvalitní materiály, pak bude půdní byt energeticky nenáročný.

Výhody půdních bytů

Zmínili jsme, že půdní byty mají své specifické výhody oproti běžným bytům. Které to jsou? V prvé řadě jde o osobitý a nezaměnitelný vzhled. V půdních vestavbách je spoustu nevšedních architektonických prvků, které v obyčejném bytě nenajdete. Šikminy, dřevěné trámy, velké prosklené plochy… a především spousta prostoru. Půdní byt je ideálním místem pro lidi, kteří si potrpí na jedinečnou atmosféru a naopak odmítají uniformitu. Přestavěné půdy nabízí netradičně koncipované interiéry a nikoliv jen několik rovných stěn.
A ani tím výčet výhod nekončí. Mnohé půdní byty jsou přímo napojeny na terasy, které poskytují kouzelný výhled na městské panoráma.

Máte zájem o půdní vestavbu v Praze?

Pokud vás půdní byty uchvátili, obraťte se na Ing. Petra Mouchu. Ten se specializuje na půdní, ale také mezonetové a loftové byty již od roku 1992. Zabývá se rekonstrukcí, výstavbou a následným prodejem atypických nemovitostí, které si můžete prohlédnout na portálu www.petrmoucha.cz. Půdní vestavby z portfolia stavební společnosti Ing. Petra Mouchy prošly náročnou transformací a nabízí perfektní prostředí, které odpovídá těm nejvyšším požadavkům. Vzdušný interiér, kvalitní okna a perfektní zateplení, to je jen několik málo důvodů, proč jsou půdní byty na lukrativních adresách v Praze tak žádané. Ceny vás mile překvapí, půdní vestavby nejsou dražší než “normální” byty. Zamilujete se do nich i vy…

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije