Půdní byty nabízí spoustu prostoru a jedinečnou atmosféru

Co s nevyužitými půdními prostory? Budete se divit, ale lze je poměrně jednoduše proměnit na unikátní byt. Není to tak dávno, kdy se půdy činžovních domů využívaly spíše jako sklady, ale v poslední době výrazně stoupla poptávka po půdních bytech. V čem jsou lepší než klasické bydlení a proč byste měli „na půdě“ bydlet právě vy?

Mohou být půdní byty energeticky nenáročné?

V prvé řadě si zodpovíme na ožehavou otázku ohledně energetické (ne)náročnosti. Tepelné ztráty mají totiž výrazný vliv na celkový komfort bydlení a i vás jistě napadlo, že v případě přestavěné půdy mohou být velmi vysoké. I půdní vestavby však mohou být energeticky nenáročné, nicméně záleží na kvalitě zateplení střechy. Tou uniká největší množství tepla a tudíž musí být v perfektním stavu. Ujme-li se rekonstrukce půdních prostorů svědomitá stavební firma, která dodrží technologické postupy a použije kvalitní materiály, pak bude půdní byt energeticky nenáročný.

Výhody půdních bytů

Zmínili jsme, že půdní byty mají své specifické výhody oproti běžným bytům. Které to jsou? V prvé řadě jde o osobitý a nezaměnitelný vzhled. V půdních vestavbách je spoustu nevšedních architektonických prvků, které v obyčejném bytě nenajdete. Šikminy, dřevěné trámy, velké prosklené plochy... a především spousta prostoru. Půdní byt je ideálním místem pro lidi, kteří si potrpí na jedinečnou atmosféru a naopak odmítají uniformitu. Přestavěné půdy nabízí netradičně koncipované interiéry a nikoliv jen několik rovných stěn. A ani tím výčet výhod nekončí. Mnohé půdní byty jsou přímo napojeny na terasy, které poskytují kouzelný výhled na městské panoráma.

Máte zájem o půdní vestavbu v Praze?

Pokud vás půdní byty uchvátili, obraťte se na Ing. Petra Mouchu. Ten se specializuje na půdní, ale také mezonetové a loftové byty již od roku 1992. Zabývá se rekonstrukcí, výstavbou a následným prodejem atypických nemovitostí, které si můžete prohlédnout na portálu www.petrmoucha.cz. Půdní vestavby z portfolia stavební společnosti Ing. Petra Mouchy prošly náročnou transformací a nabízí perfektní prostředí, které odpovídá těm nejvyšším požadavkům. Vzdušný interiér, kvalitní okna a perfektní zateplení, to je jen několik málo důvodů, proč jsou půdní byty na lukrativních adresách v Praze tak žádané. Ceny vás mile překvapí, půdní vestavby nejsou dražší než "normální" byty. Zamilujete se do nich i vy...

Publikováno: 04. 10. 2014 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: petr moucha půdní byty | půdní byty praha | půdní vestavby praha