Sedací souprava je středobodem každého obývacího pokoje. Jak vybrat tu správnou?

Kde nejraději trávíte čas? V ložnici? Že se ptáme... Ani vy se jistě nemůžete dočkat, až se po náročném pracovním dni plném stresu uvelebíte v pohodlí obývacího pokoje a pustíte si svůj oblíbený film nebo hudbu. Obývák je středobodem každé domácnosti a odehrávají se v něm přátelská posezení i vážné rodinné debaty. A chcete-li se v něm cítit ještě útulněji, pořiďte si komfortní sedací soupravu! Něco nám říká, že vaše stávající již nějaký ten pátek přesluhuje. Není nejvyšší čas pro výměnu? Sedací souprava představuje centrální bod obývacího pokoje a podle toho by taky měla vypadat. Musí splňovat hned několik důležitých aspektů. Musí být pohodlná, reprezentativní a zároveň dostatečně kvalitní na to, aby po mnoho let vydržela v původním stavu.

Vybírejte s ohledem na dispozice interiéru

Máte malý, nebo prostorný byt? V případě menšího obývacího pokoje vsaďte na dvou nebo třímístnou pohovku, kterou doplníte jedním či dvěma křesly. Prostorná místnost, ve které se pravidelně schází větší počet lidí, si zaslouží rohovou sedací soupravu. Ta zároveň poslouží i jako optická bariéra, která místnost rozdělí na dva menší segmenty. Při výběru myslete i na vaše další požadavky. Potřebujete další úložný prostor nebo provizorní postel? V tom případě se poohlédněte po sedačce, která vám zmíněné funkce umožní. Některé rohové sedací soupravy disponují obojím – jak úložným prostorem, tak mechanismem, který dovoluje rychlou transformaci sedačky na postel. rohova-sedaci-souprava-baden

Materiál a design? Otázka osobních preferencí

Jakmile si vyjasníte, který typ sedačky chcete, zvažte materiál. Měl by odpovídat celkové koncepci obývacího pokoje a vhodně ji doplnit. Kůže evokuje luxus, je vhodná pro alergiky a snadno se udržuje. Připravte se však na to, že si za ni připlatíte. Špatnou volbou není ani textilní čalounění, které je oproti kůži výrazně levnější. Není-li vám kůže příjemná a smíříte-li se s náročnějším čištěním, proč ne. Volba materiálu je zkrátka velmi individuální.

Klasika i moderní minimalismus za neodolatelnou cenu

Ať už vaše volba padne na dvoumístnou, trojmístnou nebo rohovou sedačku, nepřehlédněte atraktivní nabídku u známého prodejce Lumax Nábytek. Najdete v ní opravdu stylové a kvalitně zpracované kousky, které se budou ve vašem obývacím pokoji vyjímat. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, dejte na doporučení ochotné zákaznické podpory. Prodejce se postará i o související služby v podobě kompletace sedačky přímo u vás doma. Tak na co ještě čekáte? Pořiďte si sedací soupravu, ze které se vám nebude chtít vstávat!

Publikováno: 10. 09. 2014 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: jak vybrat sedací soupravu | jak vybrat sedačku