Ochutnejte vynikající moldavskou brandy, nebudete litovat

Nadměrná konzumace alkoholu vede k závislosti a má fatální dopad na lidský organismus. Na druhou stranu si musíme čas od času okořenit život skleničkou něčeho dobrého. A pokud si potrpíte na kvalitní alkohol, pak by vaší pozornosti neměly uniknout nápoje moldavské likérky KVINT. Výrobní závod funguje již od roku 1897 a v současné době patří mezi absolutní špičku nejen na trzích bývalého sovětského impéria. Kvalitu potvrzuje objem produkce – likérka ročně vyrobí a prodá více než 20 milionů lahví prvotřídního alkoholu. Likérka KVINT vyrábí přes 70 druhů destilátů a vín a pravidelně se účastní prestižních festivalů, kde sklízí nejrůznější ocenění. Nás zaujala moldavská brandy, která rozhodně stojí za vyzkoušení.

Brandy, nebo koňak?

Brandy je často zaměňována se známějším koňakem, který však označuje pouze specifický typ brandy vyráběné kolem francouzského města Cognac. Název brandy pochází z holandského „brandewijn“, což znamená ohnivé víno. Moldavský nápoj se vyrábí destilací vinné révy a následně po mnoho let zraje v sudech. Přesně označení je tedy brandy a nikoliv koňak, nicméně v praxi se oba termíny zaměňují.

Proč je moldavská brandy tak výjimečná?

Vraťme se však k likérce KVINT a jejím produktům. Ty jsou typické svou výjimečnou exotickou chutí, kterou získávají z přírodních surovin. A přestože se vyrábí moderními technologickými postupy, které umožňují sledovat kvalitu v průběhu všech fází výroby, při výrobě se stále uplatňuje původní receptura. Likérka disponuje více jak 1 700 ha vinic, kde roste přes dvacet odrůd hroznů. Výhradním distributorem nápojů KVINT je společnost XO CZECH s.r.o. Brandy je k mání v různých variantách, které se liší dobou zrání. VSOP (very superior old pale) brandy zraje v sudech min. 5 let, XO brandy min. 6 let. A exkluzivní brandy dokonce i několik desítek let. Dostali jste chuť? Spoustu dalších informací o moldavské likérce najdete na www.xoczech.cz. Exkluzivní brandy, jakožto i všechny ostatní nápoje zakoupíte z pohodlí domova v e-shopu.

Publikováno: 15. 11. 2014 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Horké tipy

Autor: Honza Vodička

Tagy: exkluzivní brandy | moldavská brandy