Volný čas a sport

Na lovu beze zbraní

Patříte mezi milovníky přírody a nedokážete si představit víkend, který byste nestrávili v lese? V tom případě by ve vaší výbavě neměla chybět fotopast. Nemusíte být zrovna lovcem nebo myslivcem – fotopasti totiž s klasickými pastmi na medvědy nebo lišky nemají vůbec nic společného. Jde o důmyslný přístroj, který dokáže pořizovat statické snímky (fotografie, chcete-li :-)) nebo videosekvence. Jeho součástí je přijímač, který monitoruje okolní pohyb a zaznamenává teplotní změny. Jakmile se v okolí fotopasti něco šustne, přístroj nekompromisně spustí spoušť. Využití přístroje je však mnohem širší a neomezuje se jen na prostředí lesa a přírody. Patří k „povinné“ výbavě chat a nemohou si je vynachválit ani policisté, celníci a příslušníci dalších státních orgánů. Díky fotopasti budete mít absolutní přehled nejen o lesní fauně, ale i o nezvaných hostech, kteří se rozhodli navštívit vaši chatu nebo domov.

Pomocník, bez kterého se v lese neobejdete

Fotopasti bývají většinou dodávány v maskáčových barvách, díky kterým perfektně zapadnou do prostředí lesa. Kompaktní rozměry umožňují snadné ukrytí přístroje tak, aby zůstal bez jakéhokoliv povšimnutí zvěře. Kromě klasického denního snímání lze fotit či natáčet i v noci. Noční přísvit je velmi tlumený a nebudí pozornost. Zařízení nevydává žádné zvuky a i nejlevnější varianty na výsledných snímcích zobrazují datum a čas pořízení (tzv. otisk razítka). Fotografie a videa, které fotopast zaznamená, se ukládají na SD kartu, kterou si můžete kdykoliv prohlédnout ve svém PC nebo jiném zařízení. Nabíjení je řešeno baterií, která i za intenzivního provozu vydrží několik desítek dní. Ti nejnáročnější z vás mohou sáhnout po fotopastech se solárním nabíjením, které vydrží v provozu i celý rok.

Z lesa rovnou do mobilu

Mezi zajímavé a velmi užitečné funkce patří i možnost vložit do přístroje SIM kartu a nechat si na svůj mobil zasílat čerstvě pořízené fotografie. Cena závisí na aktuálních tarifech vašeho operátora. Fotopasti, jejichž součástí je i GSM modul, se hodí zejména pro ostrahu majetku – jako jediné dokáží fotit bez jakéhokoliv světelného efektu.

Chcete si taky jednu pořídit?

Pokud vás přístroj zaujal natolik, že jste si ho rozhodli pořídit, dejte si záležet na výběru prodejce. V mnoha e-shopech seženete levné modely, které nejsou určeny pro český trh. Nechcete-li mít potíže s nastavením a případnou reklamací, obraťte se na prověřeného prodejce e-fotopast.cz, který nabízí opravdu širokou paletu vysoce kvalitních fotopastí a odborné poradenství. V e-shopu najdete také jeden z nejpopulárnějších přístrojů vůbec – fotopast Acorn 5210MC/MM v české lokalizaci. Krok vedle neuděláte ani v případě fotopastí ScoutGuard, ke kterým dostanete jako bonus 8GB SD kartu.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije