Moderní garáž potřebuje moderní vrata

Vůně spálených pneumatik a benzinu, to je pro mnoho mužů smyslem života. Ne každý den však mohou trávit na závodišti a tak jim nezbývá, než si krátit čas opravami a úpravami automobilu v garáži. Pokud jste se v úvodu poznali, jsou následující řádky určeny právě vám. V případě, že sice nepatříte k motoristickým šílencům, ale hledáte způsob, jak zamezit únikům tepla z garáže a zároveň získat moderní architektonický prvek, přijdete si na své i vy. Řeč nebude o ničem jiném, než o výběru garážových vrat. Jedná se o velmi aktuální téma, protože ceny garážových vrat rok od roku klesají a pořizuje si je stále více lidí.

Základní typy garážových vrat

Většina výrobců nabízí několik typů garážových vrat. V praxi se tak setkáváme s těmito variantami:

  • sekční garážová vrata
  • rolovací garážová vrata
  • posuvná garážová vrata

Výběr vhodného typu závisí na velikosti prostoru, při čemž rolovací a sekční se hodí do menších garáží. Posuvná vrata nachází využití především v průmyslových objektech a větších garážích. Všechny varianty mohou být vybaveny (a většinou také jsou a to i bez příplatku) automatickým otevíráním. Pohony vrat jsou testované na desítky tisíc sekvencí a tak se nemusíte obávat, že se po několika otevření a zavření zaseknou. Pro jistotu se však před tím, než si vrata pořídíte, informujte u výrobce o dostupnosti servisu. Kvalitní výrobci disponují hustou servisní sítí, která je rozprostřena po celé republice.

Vrata, která šetří

Vraťme se však na počátek k problematice úniku tepla. Otvor, ve kterém jsou garážová vrata zasazena je velký a může přes něj unikat podstatná část tepla. Moderní garážová vrata tvoří dokonalou izolační bariéru, která vám v zimě uchová v garáži teplo a v létě naopak zamezí přehřívání. V garáži se tak budete cítit jako doma a nic vás nebude rušit o vaší práce. Závěrem ještě podotkněme, že výrobci nabízí garážová vrata v mnoha variantách a i vy jistě nebudete mít problém s výběrem takových vrat, která vaší garáži dokonale sednou.

Publikováno: 11. 06. 2012 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: garážová vrata | pohony vrat | posuvná vrata | rolovací vrata | sekční vrata