Luxusní spánek v luxusním saténovém povlečení

Pořídili jste si novou postel a matraci, ale stále jste nedosáhli dokonalého spánku? V tom případě se pusťte do poslední fáze – výběru vhodného povlečení. I to má totiž významný podíl na kvalitě spánku a najdete-li mezi množstvím materiálů ten pravý, konečně se královsky vyspíte. Dnes vám představíme výhody saténu - materiálu, který již na první pohled evokuje luxus.

Proč je satén tak oblíbený?

Satén patří mezi nejoblíbenější materiály, ze kterého se vyrábí povlečení a jeho velmi jemná a hebká struktura nabízí perfektní komfort. Není nic příjemnějšího, než po náročném dni ulehnout do lože, ve kterém se leskne luxusní saténové povlečení a rozhodně se nemusíte bát toho, že vám bude během spánku klouzat. Naopak – moderní satén má speciální strukturu, která klouzání zabraňuje a tím jeho výhody teprve začínají. Jeho výsadou je vynikající termoizolace, která ho předurčuje k celoročnímu použití. V průběhu letních měsíců nedovolí, aby se vaše tělo přehřívalo a v zimě vás naopak dostatečně zahřeje. Satén dokáže vytvořit optimální teplotu, která je pro spánek velmi důležitá. Předpokladem je samozřejmě kvalitní tkanina a možná vás překvapí, že současný satén není nic jiného než bavlna (hovoříme-li o bavlněném saténu). Aby však povlečení splňovalo vše, co jsme slibovali výše, musí být bavlna kvalitní. Proměna v satén spočívá v přidáním příměsí, bělením, vazbě, mercenizaci, hlazením a několika dalšími technickými postupy, díky kterým finální produkt získá skvělé vlastnosti a navíc vypadá velmi atraktivně. I to je totiž důvod, proč se satén dostává do stále většího počtu ložnic. Jeho exkluzivní vzhled v nás budí pocit výjimečnosti a zdobí interiér.

Vyberte si saténové povlečení na míru svému vkusu!

A jak může vaše nové povlečení vypadat? Záleží čistě na vašem vkusu, povlečení z bavlněného saténu je k dostání ve všech možných designových provedeních a snadno ho sladíte se zbytkem interiéru. Nás zaujaly nové kolekce, na které jsme natrefili ve známém e-shopu MůjPelíšek.cz. Co třeba moderní černobílé saténové povlečení s elipsami? Je vyrobeno ze 100 % bavlněného saténu a uzávěr je na zip. Podle prodejce je vhodné zkombinovat povlečení s jersey prostěradlem. V e-shopu samozřejmě sežnete spoustu dalších barevných variant s odlišným vzorem. Stačí si vybrat! Saténové povlečení