Bydleni

Jak topit plynem opravdu levně? Pořiďte si kondenzační kotel!

Každý, kdo topí tuhými palivy, čas od času přemýšlí nad přechodem k plynovému vytápění. Patříte do cílové skupiny i vy? Vytápění plynem má spoustu výhod. Plyn je výhřevnější než tuhá paliva a tím pádem i ekonomicky výhodnější. Pokud smýšlíte „zeleně“, jistě vás potěší i šetrnost vůči životnímu prostředí. Při spalování plynu totiž vzniká jen zanedbatelné množství škodliviny, což se o spalování tuhých paliv tvrdit nedá. Pro plynové kotle hovoří i jejich snadná obsluha, kterou ocení především ženy. Jediným negativem, který spoustu Čechů od přechodu na plyn odrazuje, je jeho vysoká cena. I tuto nevýhodu však lze do značné míry eliminovat.

Chcete topit až o 25 % levněji? Pořiďte si kondenzační kotel!

Jak ušetřit za plyn? Můžete se poohlédnout po nejlevnějším dodavateli, ale v takovém případě ročně ušetříte jen několik tisíc korun. Mnohem efektivnější je pořízení úsporného kondenzačního kotle Junkers. Tyto moderní typy kotlů využívají tepla obsaženého ve spalinách k ohřevu vody, zatímco běžné kotle toto teplo vypouští do atmosféry. Značka Junkers patří ke světové špičce a díky inovativním technologiím mají nové modelové řady velmi nízké emise. Kondenzační plynové kotle Junkers mají oproti běžným plynovým kotlům až o 15 % větší účinnost a budete-li kotel využívat také na ohřev vody, můžete celkové náklady snížit až o 25 %.

Malé, elegantní a přesto výkonné

Společnost Junkers samozřejmě nevyrábí pouze kondenzační kotle. V širokém nabídce najdete také mnohem kompaktnější modely, které lze bez problémů umístit i do menších prostor. Za zmínku stojí jeden z nejprodávanějších plynových kotlů – CARACLASS ZW 24-2 DH KE. Tento menší závěsný kotel s průtokovým ohřevem vody disponuje regulovatelným výkonem od 4 do 12 kW a velmi jednoduše se ovládá. Tip: Nevíte si s výběrem plynového kotle rady? Obraťte se na společnost TEDOR s.r.o., která nabízí komplexní servis a odbornou montáž. TEDOR má s výrobky značky Junkers zkušenosti již od roku 1991 a od roku 2000 disponuje certifikací servisního místa. Další informace najdete na www.topenivodaplyn.cz.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije