Jak topit plynem opravdu levně? Pořiďte si kondenzační kotel!

Každý, kdo topí tuhými palivy, čas od času přemýšlí nad přechodem k plynovému vytápění. Patříte do cílové skupiny i vy? Vytápění plynem má spoustu výhod. Plyn je výhřevnější než tuhá paliva a tím pádem i ekonomicky výhodnější. Pokud smýšlíte „zeleně“, jistě vás potěší i šetrnost vůči životnímu prostředí. Při spalování plynu totiž vzniká jen zanedbatelné množství škodliviny, což se o spalování tuhých paliv tvrdit nedá. Pro plynové kotle hovoří i jejich snadná obsluha, kterou ocení především ženy. Jediným negativem, který spoustu Čechů od přechodu na plyn odrazuje, je jeho vysoká cena. I tuto nevýhodu však lze do značné míry eliminovat.

Chcete topit až o 25 % levněji? Pořiďte si kondenzační kotel!

Jak ušetřit za plyn? Můžete se poohlédnout po nejlevnějším dodavateli, ale v takovém případě ročně ušetříte jen několik tisíc korun. Mnohem efektivnější je pořízení úsporného kondenzačního kotle Junkers. Tyto moderní typy kotlů využívají tepla obsaženého ve spalinách k ohřevu vody, zatímco běžné kotle toto teplo vypouští do atmosféry. Značka Junkers patří ke světové špičce a díky inovativním technologiím mají nové modelové řady velmi nízké emise. Kondenzační plynové kotle Junkers mají oproti běžným plynovým kotlům až o 15 % větší účinnost a budete-li kotel využívat také na ohřev vody, můžete celkové náklady snížit až o 25 %.

Malé, elegantní a přesto výkonné

Společnost Junkers samozřejmě nevyrábí pouze kondenzační kotle. V širokém nabídce najdete také mnohem kompaktnější modely, které lze bez problémů umístit i do menších prostor. Za zmínku stojí jeden z nejprodávanějších plynových kotlů – CARACLASS ZW 24-2 DH KE. Tento menší závěsný kotel s průtokovým ohřevem vody disponuje regulovatelným výkonem od 4 do 12 kW a velmi jednoduše se ovládá. Tip: Nevíte si s výběrem plynového kotle rady? Obraťte se na společnost TEDOR s.r.o., která nabízí komplexní servis a odbornou montáž. TEDOR má s výrobky značky Junkers zkušenosti již od roku 1991 a od roku 2000 disponuje certifikací servisního místa. Další informace najdete na www.topenivodaplyn.cz.

Publikováno: 30. 08. 2014

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: kondenzační plynové kotle junkers