Historická památka na prodej

Také vás fascinuje temný středověk, chrabří rytíři a každý volný víkend věnujete návštěvě některého z nedobytných hradů? Pokud jste vždy snili o tom, že si jednoho krásného dne sbalíte věci a přestěhujete se do gotické tvrze, máte jedinečnou příležitost. Jedna z nich je totiž na prodej a rozhodně se nejedná o zříceninu. Gotická tvrz Kestřany byla vybudována na přelomu 14. a 15. století a patří k nezachovalejším stavbám svého druhu. Nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která ji dala zcela nové rozměry využití.

Gotická tvrz Kestřany v celé své kráse

Areál tvoří uzavřený soubor několika historických budov, které jsou obehnány mohutnou kamennou hradbou. Uprostřed stojí obytná čtvercová věž s původními gotickými prvky. Severní straně vévodí ze zdiva vystupující věže a severozápadní části obranná válcová věž. Součástí tvrze je i hospodářská budova goticko-renesančního původu, která byla začátkem 18.století upravena do barokní podoby. Neměli bychom zapomenout ani na konírnu z druhé poloviny 19.století, která přímo vybízí k vybudování stylového jezdeckého klubu. Tím se pomalu, ale jistě dostáváme k tomu, co vás bude zajímat nejvíc. Pocit, že vám patří stylová gotická tvrz, je sice k nezaplacení, ale stejně tak je na místě zvážit, zda pro ni najdete využití. Nic vás nenapadá? Poradíme vám.

S gotickou tvrzí se nudit nebudete

Gotická tvrz Kestřany u Písku nabízí široké spektrum využití a je jen na vás, jak se své nové role hradního pána chopíte. Tím, co by se s historickou stavbou dalo dělat, se už zabývali odborníci z ateliéru Girsa, podle kterých jsou možnosti využití takřka neomezené. Ať už v prostorách realizujete galerii, restauraci, či ubytovnu, rozhodně nebudete litovat. Jižní Čechy patří mezi nejoblíbenější turistické destinace českých i zahraničních turistů, kteří si dobovou atmosféru tvrze zamilují. Horní patro hlavního křídla pak poslouží jako luxusní byt, ve kterém strávíte nejeden romantický víkend – nebo zbytek života? Prodej gotické tvrze je jedinečnou šancí, jak realizovat sny a dát svému životu zcela nový směr.

Dostáváme se do finále. Perfektně restaurovanou gotickou tvrzí by nepohrdl nikdo, ale kolik taková legrace stojí? Stovky milionů? Cena je ještě překvapivější, než samotný stav tvrze. Nedáte za nic víc, než za luxusní bydlení v centru Prahy. Nevymýšlíme si, přesvědčte se sami na http://www.historicka-nemovitost.cz!

Publikováno: 29. 08. 2012 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: gotická tvrz | gotická tvrz na prodej | kestřany u písku