Finance

Dluhy neznamenají konec, do hry vás může vrátit osobní bankrot!

Dostat úvěr je v současné době mnohem jednodušší než před lety. Nejde jen o nebankovní společnosti, ale i banky, které se jim snaží konkurovat dostupnými produkty a často nabízí úvěry i klientům, jejichž příjem je „na hraně“. Spousta z nás vítá širokou nabídku půjček s otevřenou náručí a podle toho vypadají i statistiky – počet dlužníků za posledních několik let výrazně vzrostl a mnoho z nich nezvládá své závazky splácet. Důvodů, které nás dostanou do zdánlivě neřešitelné finanční situace, je poměrně dost, ale dnes je rozpitvávat nebudeme. Naopak vám prozradíme způsob, díky kterému se lze z vírů dluhů opět vrátit do hry.

Za dluhy se skutečně nemusíme stydět, ale rozhodně bychom před nimi neměli strkat hlavu do písku. Co jsme si nadrobili, si musíme i sníst a nejrychlejší cestou, která vede z koloběhu exekucí, je takzvaný osobní bankrot.

Na základě insolvenčního zákona může každý dlužník podat návrh na oddlužení. Tedy za předpokladu, že splní všechny dané podmínky. Dluhy nesmí pocházet z podnikání, musí být straší 30 dnů a souviset s minimálně dvěma věřiteli. Žadatel navíc musí prokázat, že se v uplynulých pěti letech nedopustil žádného trestného činu majetkového nebo hospodářského charakteru.

Pokud si myslíte, že splňujete všechny požadavky, máte reálnou šanci na úspěch. Připravte se však ne komplikovaný proces a poměrně složitou administrativu. Stačí však jediná chyba v dokumentaci a soud návrh zamítne…

Vzhledem k tomu, že dlužná částka každým dnem roste, je ideální požádat o pomoc odborného konzultanta, který se na problematiku osobního bankrotu specializuje. Právě ten vám nejlépe objasní všechny právní aspekty a vyhodnotí, zda má vůbec smysl o oddlužení žádat. Dojde-li k závěru, že u soudu pravděpodobně uspějete, pomůže vám vyřídit veškerou dokumentaci a postará se, aby ji soud na základě nějakého nedostatku neodmítl.

Bude-li osobní bankrot schválen, bude vám odpuštěno až 70 % dluhů. Zbylých 30 % budete po dobu pěti let splácet a z příjmů vám zbude pouze nezabavitelné minimum. Počítejte s tím, že se budete muset uskromnit, ale na druhou stranu začnete za poměrně krátkou dobu opět plnohodnotně žít. Efektivnější cesta k umoření závazků, momentálně neexistuje.

Foto: sxc.hu

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije