Dluhy neznamenají konec, do hry vás může vrátit osobní bankrot!

Dostat úvěr je v současné době mnohem jednodušší než před lety. Nejde jen o nebankovní společnosti, ale i banky, které se jim snaží konkurovat dostupnými produkty a často nabízí úvěry i klientům, jejichž příjem je „na hraně“. Spousta z nás vítá širokou nabídku půjček s otevřenou náručí a podle toho vypadají i statistiky – počet dlužníků za posledních několik let výrazně vzrostl a mnoho z nich nezvládá své závazky splácet. Důvodů, které nás dostanou do zdánlivě neřešitelné finanční situace, je poměrně dost, ale dnes je rozpitvávat nebudeme. Naopak vám prozradíme způsob, díky kterému se lze z vírů dluhů opět vrátit do hry.

Za dluhy se skutečně nemusíme stydět, ale rozhodně bychom před nimi neměli strkat hlavu do písku. Co jsme si nadrobili, si musíme i sníst a nejrychlejší cestou, která vede z koloběhu exekucí, je takzvaný osobní bankrot.

Na základě insolvenčního zákona může každý dlužník podat návrh na oddlužení. Tedy za předpokladu, že splní všechny dané podmínky. Dluhy nesmí pocházet z podnikání, musí být straší 30 dnů a souviset s minimálně dvěma věřiteli. Žadatel navíc musí prokázat, že se v uplynulých pěti letech nedopustil žádného trestného činu majetkového nebo hospodářského charakteru.

Pokud si myslíte, že splňujete všechny požadavky, máte reálnou šanci na úspěch. Připravte se však ne komplikovaný proces a poměrně složitou administrativu. Stačí však jediná chyba v dokumentaci a soud návrh zamítne...

Vzhledem k tomu, že dlužná částka každým dnem roste, je ideální požádat o pomoc odborného konzultanta, který se na problematiku osobního bankrotu specializuje. Právě ten vám nejlépe objasní všechny právní aspekty a vyhodnotí, zda má vůbec smysl o oddlužení žádat. Dojde-li k závěru, že u soudu pravděpodobně uspějete, pomůže vám vyřídit veškerou dokumentaci a postará se, aby ji soud na základě nějakého nedostatku neodmítl.

Bude-li osobní bankrot schválen, bude vám odpuštěno až 70 % dluhů. Zbylých 30 % budete po dobu pěti let splácet a z příjmů vám zbude pouze nezabavitelné minimum. Počítejte s tím, že se budete muset uskromnit, ale na druhou stranu začnete za poměrně krátkou dobu opět plnohodnotně žít. Efektivnější cesta k umoření závazků, momentálně neexistuje.

Foto: sxc.hu