Topení dřevěnými briketami je... výhodné!

V Německu už to ví a vy byste se s jejich výhodami měli seznámit také. Začíná topná sezóna a pokud jste se ještě nezásobili dostatečným množstvím tuhých paliv, stále máte příležitost. Udělejte to letos jinak a lépe. O čem je řeč? O dřevěných briketách, které nabízí spoustu zajímavých výhod. Mohli bychom to zkrátit a napsat, že jsou lepší než klasické dřevo a uhlí, ale tím vás zřejmě nepřesvědčíme. Takže se pohodlně usaďte a přečtěte si vše, co byste měli o „palivu budoucnosti“, jak se dřevěným briketám přezdívá, vědět. Dřevěné brikety se hodí do všech typů kamen, kotlů a krbů na tuhá paliva. Jsou ekologické, protože se vyrábí z kvalitních dřevěných pilin - „odpadu“, který je pozůstatkem dřevozpracujícího průmyslu. Vznikají lisováním pod vysokým tlakem a následným vysušením. To vše bez jakéhokoliv pojiva. Dřevěné brikety vás překvapí výhřevností. Blíží se ke spodní hranici výhřevnosti černého uhlí a v praxi jedna tuna nahradí:
  • 1,5 tuny hnědého uhlí
  • 4 - 5 kubíků palivového dřeva
  • 800 – 850 kg černého uhlí
Rozhodnete-li se dřevěnými briketami topit, spotřebujete za sezónu cca 4 – 6 tun (v případě průměrného rodinného domu). Na přitápění pak 1 – 2 tuny briket.

Jak dřevěné brikety hoří?

Poté, co rozděláte oheň (lze použít dřevo, žhavý popel nebo jakýkoliv jiný podpalovač), zpočátku mírně hoří a následně pouze žhnou. V průběhu spalování nevzniká téměř žádný popel. A tu trochu, která se po briketách v krbu či kotli zůstane, využijete jako perfektní minerální hnojivo. Brikety skladujte v suchých uzavřených prostorách a není-li to možné, tak na venkovní zastřešené ploše.

Jde seženete kvalitní palivo?

Topení dřevěnými briketami je velmi efektivní, ale jen za předpokladu, že hovoříme o kvalitních briketách. Chcete-li mít jistotu, že palivo budoucnosti splní vaše očekávání, poohlédněte se po něm u společnosti Optimtop s.r.o. Dodavatel nabízí široké spektrum typů briket z vysoce kvalitních pilin. Rozvážka je zdarma, a to v rámci celé České republiky. Mimo sezónu je pořídíte za ještě výhodnější cenu. Dobrý důvod, proč se na příští topnou sezónu připravit předem.

Publikováno: 15. 12. 2014

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: dřevěné brikety akce | dřevěné brikety výhřevnost