Bydleni

Topení dřevěnými briketami je… výhodné!

V Německu už to ví a vy byste se s jejich výhodami měli seznámit také. Začíná topná sezóna a pokud jste se ještě nezásobili dostatečným množstvím tuhých paliv, stále máte příležitost. Udělejte to letos jinak a lépe. O čem je řeč? O dřevěných briketách, které nabízí spoustu zajímavých výhod. Mohli bychom to zkrátit a napsat, že jsou lepší než klasické dřevo a uhlí, ale tím vás zřejmě nepřesvědčíme. Takže se pohodlně usaďte a přečtěte si vše, co byste měli o „palivu budoucnosti“, jak se dřevěným briketám přezdívá, vědět. Dřevěné brikety se hodí do všech typů kamen, kotlů a krbů na tuhá paliva. Jsou ekologické, protože se vyrábí z kvalitních dřevěných pilin – „odpadu“, který je pozůstatkem dřevozpracujícího průmyslu. Vznikají lisováním pod vysokým tlakem a následným vysušením. To vše bez jakéhokoliv pojiva.
Dřevěné brikety vás překvapí výhřevností. Blíží se ke spodní hranici výhřevnosti černého uhlí a v praxi jedna tuna nahradí:

  • 1,5 tuny hnědého uhlí
  • 4 – 5 kubíků palivového dřeva
  • 800 – 850 kg černého uhlí

Rozhodnete-li se dřevěnými briketami topit, spotřebujete za sezónu cca 4 – 6 tun (v případě průměrného rodinného domu). Na přitápění pak 1 – 2 tuny briket.

Jak dřevěné brikety hoří?

Poté, co rozděláte oheň (lze použít dřevo, žhavý popel nebo jakýkoliv jiný podpalovač), zpočátku mírně hoří a následně pouze žhnou. V průběhu spalování nevzniká téměř žádný popel. A tu trochu, která se po briketách v krbu či kotli zůstane, využijete jako perfektní minerální hnojivo. Brikety skladujte v suchých uzavřených prostorách a není-li to možné, tak na venkovní zastřešené ploše.

Jde seženete kvalitní palivo?

Topení dřevěnými briketami je velmi efektivní, ale jen za předpokladu, že hovoříme o kvalitních briketách. Chcete-li mít jistotu, že palivo budoucnosti splní vaše očekávání, poohlédněte se po něm u společnosti Optimtop s.r.o. Dodavatel nabízí široké spektrum typů briket z vysoce kvalitních pilin. Rozvážka je zdarma, a to v rámci celé České republiky. Mimo sezónu je pořídíte za ještě výhodnější cenu. Dobrý důvod, proč se na příští topnou sezónu připravit předem.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije