Květináče, které se o vaše rostliny postarají samy

Zkuste si představit, jak by vaše domácnost vypadala bez roslin. Nejsou to právě jejich pestrobarevné květy a často prazvláštní tvary, které interiéru dodají tu správnou atmosféru? Jen málokdo z nás doma nemá alespoň jeden, dva květináče, o které s láskou pečuje. Jenomže co když jich máme podstatně více? Pravidelné zalévání několika desítek roslin je časově náročné a kdo se o ně postará, když budeme nuceni na delší dobu vycestovat? Fakt, že nemáte na své němé společníky čas, však ještě neznamená, že si je nemůžete pořídit. Klidně si z bytu udělejte botanickou zahradu – stačí, když rostlinky zasadíte do samozavlažovacího květináče.

Německý smysl pro precizní zpracování a funkčnost

Milovníkům flóry není třeba samozavlažovací květináče představovat. Důmyslný systém umístěný v květináči automaticky uvolňuje potřebné množství vláhy a to po dobu až několika měsíců. Do květináče jednoduše doplníte vodu a máte na dlouhou dobu vystaráno. Rostliny nijak nestrádají a vody mají k dispozici tak akorát. Synonymem pro samozavlažovací květináče je značka Lechuza. Německý výrobce si vydobyl renomé po celém světě a to především díky spolehlivému a propracovanému systému samozavlažování. Ale jak už to tak u německých výrobků bývá, jsou pečlivě zpracované, ovšem bez jakýchkoliv emocí. Samozavlažovací květináče Lechuza vypadají na první pohled jako běžné květináče. A to je vzhledem k jejich kvalitě velká škoda.

Španělé dokáží vnuknout temperament i květináčům

Z nedostatku osobitosti německého konkurenta však naštěstí těží španělská značka Vondom, která si zakládá na svěžím designu. Ostatně temperament a umělecké sklony jsou pro Španěly typické, vzpomeňme na Gaudiho, Picassa nebo současné módní návrháře, kteří mají na starosti nové kolekce neskutečně populárních značek Desigual a Mango. Samozavlažovací květináče Vondom jsou k dostání v různých velikostech a nachází využití nejen doma, ale i v exteriérech. Působí luxusním dojmem a některé modely výrobce vylepšil libůstkami v podobě stylového osvětlení (zářící květináče vypadají skutečně skvěle!) nebo podvozkem s kolečky. Ten ocení především slabé ženy, kterým by mohla manipulace s těžkým květináčem dělat problémy. Shrnuto a podtrženo, samozavlažovací květináče Vondom ocení nejen ti, kteří se nemohou pravielně starat o své rostliny, ale také milovníci netradičního designu. Vondom totiž není jen květináč, je to i dekorace! :-) Foto: azada.cz