Probuďte v sobě závodníka

Také jste kdysi snili o tom, že jednoho dne usednete za volant formule 1 nebo závodního speciálu s několika sty koni pod kapotou? Pokud jste od vašeho cíle upustili a místo klíčků od BMW M3 vám doma visí klíčenka s logem české Škodovky, není všem dnům konec. Třeba se ještě někdy do světa rychlých kol podíváte, byť třeba jen na malou exkurzi. A zatímco necháte vašim dětským snům volný průběh, můžete se naplno věnovat něčemu, co s pachem spálených pneumatik a motorového oleje úzce souvisí. Blíží se Vánoce a proto jsme si vás dovolili pozvat na prohlídku virtuálního ráje všech motoristických nadšenců.

Poznejte kouzlo dálkově ovládaných modelů

Vzali jsme si na mušku RC modely, tedy modely na dálkové ovládání. Jejich historie sahá již o několik desítek let zpět, ovšem s těmi dnešními se technicky nedají srovnat. Dokáží vyvinout značnou rychlost a chlubí se perfektními jízdními vlastnostmi. Mimo to vypadají jako dokonalé kopie skutečných strojů, které vídáme na silnici, ve vzduchu, v terénu i ve vodě. Ano, chápete to dobře, RC modely se vyrábí nejen jako napodobeniny automobilů, ale najdete mezi nimi i tanky, motorky, letadla, vrtulníky, traktory a spoustu dalších strojů, které pohání motor.

Rozhodnete-li se jednou investovat do hračky v podobě RC modelu, pravděpodobně do toho velmi rychle spadnete. Nevynecháte jedinou příležitost k tomu, abyste svůj model vytáhli někam na procházku. A při té příležitosti s sebou vezmete i děti, psa a manželku – pokud bude chtít. Rodinka bude mít radost, že se „jim“ věnujete a vy se nebudete muset vymlouvat, že jdete s kamarády a pivo (protože ženy pochopí spíše tuto výmluvu, než že si jdete hrát s RC autem...).

Opravdu pecka modely

A abychom nezapomněli na to nejpodstatnější. Chcete-li si svůj model opravdu užít a nezabývat se neustálými závadami, případně rovnou kupovat nový kousek, kdykoliv ten starý vypoví službu, obraťte se na specialisty z oboru. Společnost Pecka Modelář s.r.o. je tedy pro modeláře a fanoušky RC techniky již od roku 1990 a kromě několika kamenných prodejen nabízí i pohodlnou možnost nákupu v e-shopu peckamodel.cz. Kromě široké nabídky kvalitních RC modelů (vše od silničních vozů, přes off-roady až po tanky, lodě, letadla, vznášedla či traktory) v něm najdete také plastové modely, autodráhy a další hračky pro malé i velké fanoušky automobilismu, závodění a techniky. Letité zkušenosti a vášeň RC modely činí z peckamodel.cz jasnou volbu.

Publikováno: 23. 11. 2012 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Dárky

Autor: Honza Vodička

Tagy: modely aut na dálkové ovládání | pecka modely | rc lodě. rc letadla | rc modely | rc tanky