Nespoléhejte se na státní kasu a zařiďte si pohodový důchod sami

Přemýšlíte nad tím, za co budete utrácet v penzi? Ještě předtím, než začnete uvažovat nad tím, jak si budete důchodový věk užívat, raději zvažte, zda vám bude výše důchodu na nějaké povyražení stačit. V opačném případě si vyberte efektivní způsob zhodnocení a začněte spořit. Jedním z nejoblíbenějších nástrojů, jehož primární účel je akumulace a zhodnocení finančních prostředků na penzi, je penzijní pojištění. Jde o skutečně pozoruhodný produkt, díky kterému se v penzi nebudete muset spoléhat pouze na státní systém zabezpečení. Ten se již delší dobu potýká se závažnými potížemi a těžko říct, jak bude za pár let vypadat. Penzijní připojištění může využívat každá plnoletá osoba, která má trvalý pobyt v České republice. V jeden okamžik však lze využívat pouze jeden penzijní fond a právě proto bychom měli věnovat značnou pozornost jeho výběru. I přesto, že se k nim váže celá řada výhod, které jsou stejné bez ohledu na to, který z nich využíváte (výše státního příspěvku, daňová úleva...), vyplatí se srovnat aktuální výnos fondu. Pro ukázku jsme pro vás srovnali dva oblíbené produkty.

Penzijní fond od ING

ING penzijní fond využívá bezmála 400 000 zákazníků a řadí se k fondům se stabilní a bezpečnou investiční strategií. Minimální výše měsíčního příspěvku je již 300 Kč a podmínky umožňují až několikaměsíční odklad. Aktuální výnos fondu je 2,10 % a v dlouhodobém hodnocení patří k nejvyšším na trhu.

Penzijní fond od Allianz

I Allianz penzijní fond nabízí stabilitu zaběhnuté společnosti, která je zárukou bezpečné investice. Momentální výnos fondu dosahuje 2,69 % a v roce 2010 dokonce přesáhl hranici 3 %. Stálí klienti nemusí platit žádné poplatky a mohou si vybrat z nejširší nabídky penzí na trhu. Pokud vás zmíněné produkty nepřesvědčily, najděte si ten svůj na ušetřeno.cz. Populární srovnávací portál umožňuje nejen pohodlné a rychlé srovnání všech penzijních připojištění, které jsou momentálně na trhu, ale i online sjednání. Samozřejmostí jsou aktuální informace a užitečné tipy, které vás nasměrují na vhodné připojištění. Nenechte svou penzi napospas osudu. Díky penzijnímu připojištění ji máte ve svých rukou.