Perfektní spánek závisí i na vhodně zvoleném povlečení

Víte, na čem závisí kvalita spánku? Faktorů, které mají vliv na to, jak se budete ráno cítit, je hned několik. Nicméně nejde jen o postel, matraci a charakter prostředí, ve kterém usínáte – důležité je i kvalitní ložní povlečení. Nevhodně zvolený materiál může být nejen nepříjemný na dotek, ale zároveň vám neposkytne dostatečný komfort. Možná to znáte z vlastní zkušenosti – pokud vás peřina během studených měsíců příliš nezahřála, mohl za to polyesterový satén. A kvůli flanelu se zase můžete v létě pořádně zapotit. Jak z toho ven? Prozradíme vám výhody nejoblíbenějších materiálů a přidáme tip na výhodný nákup!

Výhody a nevýhody jednotlivých typů ložního povlečení

V pomyslné tabulce oblíbenosti stále vyhrává povlečení z bavlny a to i přesto, že se v posledních letech na trhu objevilo množství jiných materiálů. Bavlna má zkrátka spoustu podstatných výhod: je prodyšná, savá a příjemná na dotyk. Pokud se však nedokážete smířit s tím, že bavlněné povlečení musíte vyžehlit, sáhněte po krepu. Vlastnosti krepového ložního povlečení jsou identické, ostatně stále se bavíme o 100 % bavlně. Díky jiné struktuře povrchu (pozor, někdo nemusí krep shledat tak příjemný...) se nemusí žehlit. Toužíte-li po něčem luxusnějším, pak by vaše volba mohla padnout na satén. Dejte si však pozor s výběrem vhodné varianty. Bavlněné saténové povlečení je pevné, odolné, hebké, příjemné na dotek a v létě příjemně chladí. Povlečení z polyesteru je o něco chladivější a na zimu se vyloženě nehodí. Kromě toho se hůř udržuje a není tak odolné jako bavlněný satén. Pro zimomřivé je ideální povlečení z flanelu. Opět jde o 100 % bavlnu, ale tkanina je hustě tkaná a má vyšší gramáž. Flanel je hřejivý a měkký, ale musíte se smířit s poněkud složitější údržbou. Nebudete-li dodržovat pokyny, flanelové povlečení brzy ztratí své typické vlastnosti.

Udělejte si radost kvalitím a krásným povlečením za super ceny

Ložní povlečení ze všech výše zmíněných tkanin najdete ve specializovaném e-shopu luzkoviny.com. Prodejce nabízí povlečení ve všech standardních i atypických velikostech a nechybí ani oblíbené francouzské povlečení, které ocení milovníci větších přikrývek. V e-shopu nakoupíte povlečení pro celou rodinu – nechybí ani krásné lůžkoviny do dětských postýlek s motivy večerníčkových a pohádkových hrdinů. A nezapomeňte ani na pohodlné prostěradla z jersey a froté a další doplňky, bez kterých se v posteli neobejdete. V nabídce najdete také polštáře, nepropustná prostěradla a matracové chrániče. Kladeňáci mají dopravu zdarma a ostatní při nákupu nad 2000 Kč také.

Publikováno: 23. 02. 2014 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: bavlněné povlečení | jak vybrat povlečení | luxusní povlečení | povlečení z bavlny | saténové povlečení