Jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná? Zaručené tipy, jak si půjčit peníze a nenaletět!

Člověk si to nepřipouští až do chvíle, než k tomu dojde. Co na tom, že jste si rozpočet pečlivě rozplánovali, když ho vám nabouraly nečekané výdaje v podobě rozbitého spotřebiče, urgentní složenky či poněkud větší útraty na víkendové párty. Pokud vám do výplaty ještě nějaký ten den (nebo týden?!) zbývá, nezbude vám, než se poohlédnout po rychlé a efektivní finanční injekci. Prozradíme vám vaše možnosti.

Půjčka od rodiny nebo známých

Máte ve svém okolí někoho, kdo se topí v penězích? Určitě vás rád založí a neřekne si o žádný poplatek nebo úrok. Ale teď vážně – bezúročná půjčka od rodiny nebo přátel je zřejmě nejlepším řešením, nicméně pokud svůj závazek nesplatíte, hrozí vážné narušení vztahů. Ne nadarmo se říká „kamarádi buďme, dluhy si plaťme“.

Rychlá „pomoc“ od lichváře

V bankovním sektoru to zřejmě nepůjde – okamžitá půjčka rovnou na účet zkrátka v bankovním portfoliu chybí. Budete se tedy muset porozhlédnout v nebankovním segmentu a první, na koho narazíte, jsou lichváři a podvodníci. Ti se vás nebudou na nic ptát a bez reptání půjčí i větší částky (především v případě, kdy se rozhodnete ručit nemovitostí). Tyto typy zápůjček vás dostanou do dluhové pasti, ze které se jen tak nedostanete. Opravdu to chcete?

Záchrana v podobě mikropůjček

Mezi nebankovními poskytovateli naštěstí nefigurují jen úvěroví predátoři, ale také poskytovatelé malých SMS půjček (např. Omega půjčka apod.). Jde o úvěrové produkty s úvěrovým rámcem v řádu několika set až tisíc korun a splatností kolem 30 dní. Vyřízení je rychlé a bezproblémové a zvládnete ho prostřednictvím libovolného zařízení s přístupem na internet. Pokud peníze nestihnete vrátit včas, nikdo vám kosti nezpřeláme. Jednoduše si za poplatek termín posunete a to až o několik týdnů. Jde zřejmě o nejlepší možné řešení, ale i tak musíte počítat s vyšší RPSN, která je pro tyto typy úvěrů typická. Úrokům a poplatkům, které vám napočítá lichvář, ovšem nesahá navýšení SMS půjček ani po kotníky. Zajímají vás podrobnosti? Přečtěte si jak funguje SMS půjčka.

Publikováno: 28. 03. 2014 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Honza Vodička

Tagy: jak si půjčit peníze | lichva | omega půjčka | podvodné půjčky | SMS půjčky