Bydleni

Zařizujete topení a nevíte si rady?

Stojíte před zařizováním topení a ztrácíte se v množství topných systémů? Neztrácejte hlavu. Připravili jsme pro vás praktického průvodce, ve kterém najdete základní informace a výhody všech nejběžnějších variant.

Krbová kamna

Potřebujete vytápět prostory, ve kterých nelze realizovat výstavbu klasického krbu? V tom případě vsaďte na krbová kamna, která interiéru vdechnou svým moderním designem unikátní atmosféru. Krbová kamna jsou v posledních letech velmi populární a na trhu je k mání nespočet designových variant. Neméně zajímavou alternativou jsou krbová kamna s výměníkem, které lze napojit na teplovodní systém (rádiátory, bojler apod.). Nejnovější modely jsou velmi šetrné k životnímu prostředí a produkují jen zanedbatelné množství emisí. Využívají se k vytápění obytných objektů všeho druhu – od dřevostaveb až po klasické byty. Napojení na teplovodní systém není pevné a lze kdykoliv odstavit. Pro bydlení zařízeném v dobovém stylu jsou jako stvořená kachlová kamna a i ty jsou k mání s výměníkem.

Kotle na dřevo

Nemáte místo, nebo z nějakého důvodu nechcete kamna? V tom případě by vám mohl posloužit zplyňovací kotel na dřevo. Jeho největší výhodou je odsávání spalin pomocí odtahového ventilátoru. Moderní typy jsou velmi účinné a ekologické. Mezi nejoblíbenější kotle na dřevo patří zařízení ATMOS, jejichž účinnost se pohybuje mezi 81 až 87 %. Kotle ATMOS umožňují spalování velkých kusů dřeva a disponují chladící smyčkou, která zabraňuje přetopení místnosti. Po dohoření se kotel automaticky vypne (je vybaven spalinovým termostatem). Vybírání popela je snadné a to samé platí i o čištění.

Kotle na tuhá paliva

Kotle na tuhá paliva hrály prim v minulých dekádách, ale zájem je o ně i dnes. Za jejich renesanci mohou nízké ceny paliv. V závislosti na typu konstrukce se setkáte s kotli z litiny a ocele.
Litinové článkové kotle jsou sestaveny z výkonových článků, jejichž množství určuje výkon kotle. Využívají se v kombinaci se systémy se samotížným i nuceným oběhem topné vody. Jako palivo můžete využít dřevo, dřevěné brikety, černé uhlí a koks. Ocelové kotle jsou oproti litinovým levnější a lépe odolávají teplotním změnám. Vyberete-li si moderní ocelový kotel, opět se můžete spolehnout na poměrně úsporný provoz, snadnou manipulaci a vyšší bezpečnost. Palivo je totožné jako v případě litinových kotlů. Stále si nevíte rady? Obraťte se na specializovaného prodejce, který vám s výběrem kotle rád pomůže. Krbová kamna a kotle za velmi příjemné ceny najdete na akoupelnyatopeni.cz.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije