Jak vytopit halu rychle a levně? Plynovým infrazářičem!

Všichni dobře víme, jak důležitá je tepelná pohoda a to nejen doma, ale také v práci nebo na veřejných místech. Vytopit sklad, halu nebo restauraci bohužel není tak jednoduché jako běžnou domácnost, tedy alespoň klasickými otopnými systémy. Ty nejsou v případě větších prostor příliš efektivní a nevytápí rychle ani ekonomicky. I to se přitom dá vyřešit poměrně jednoduše a to pomocí plynových infrazářičů. Ještě jste o nich neslyšeli?

Sálavé teplo znaly i minulé generace

Plynové infrazářiče mají bohatou historii a světlo světa spatřily již před 80 lety. Právě tehdy je představil světu Günther Schwank, zakladatel stejnojmenné společnosti, která je již od začátku předním dodavatelem tohoto typu vytápění. Šlo o výsledek neustálého vývoje a inovací, neboť i v minulém století bylo hospodaření s energiemi důležité. Sálavé vytápění hal – infrazářiče Schwank se postupem času dostaly do rukou více než 2 milionů klientů, kteří si jeho efektivitu nemohou vynachválit. I počet prodaných zařízení je sám o sobě garancí kvality a unikátních vlastností, které jiné otopné systémy nemohou nabídnout. Infrazářiče Schwank nachází využití v menších i větších podnicích a to nejen v multifunkčních halách a skladech, ale také školních tělocvičnách, sportovištích nebo restauračních zařízeních. Jednoduše všude, kde je zapotřebí okamžitá tepelná pohoda s vynaložením co nejnižších nákladů.

Čím se infrazářiče liší od ostatních typů vytápění?

Plynové infrazářiče vydávají elektromagnetické vlnění, které proniká okolním prostředím a ohřívá plochy, na které narazí. Tento způsob vytápění si oblíbili také provozovatelé fotbalových stadionů, kde díky infrazářiči může vzniknout až 10°C rozdíl mezi teplotou na tribuně a okolím. Sálavé vytápění je vzhledem k principu, na kterém funguje, efektivnější než jiná otopná zařízení. K aktivaci vyzářeného tepla dochází až po jeho dopadu na pevnou plochu, čímž lze dosáhnout tepelné pohody i v chladnějším prostředí. Úspora energie je výrazná a za zmínku stojí i další výhody. Při provozu infrazářičů nedochází ke vzniku průvanu ani k víření prachu. V neposlední řadě nevzniká nežádoucí vzduchový polštář pod střechou objektu a to proto, že se primárně neohřívá vzduch, ale předměty. Teplo se po dopadu následně rovnoměrně rozloží do prostoru. Chcete se dozvědět více? Nezapomeňte se podívat na www.schwank.cz.